Kalendář jednodílný, dvoudílný či trojdílný?

Věděli jste, že nyní je nejlepší čas na tisk kalendářů? Pokud to víte, jste ve skupině šťastných lidí, kteří se na konci roku nebudou muset stresovat. V tomto textu vysvětlíme rozdíly mezi kalendáři x-dílnými, což Vám může výrazně zjednodušit rozhodování.

Nejoblíbenější typy kalendářů

Nejobecněji můžeme kalendáře rozdělit na nástěnné, stolní, diáře a lístkové. Jedním z nejčastěji tištěných typů reklamních kalendářů jsou právě nástěnné kalendáře. Jejich výhodou je, že jsou viditelné 365 dní v roce – což příjemcům umožňuje zvyknout si na naše logo nebo sdělení.

Nejoblíbenější jsou nástěnné kalendáře s jednou grafikou, kde se vyměňují pouze kalendária. Jejich předností je elegantní vzhled (záhlaví je provedeno na lepence, často kašírované) a relativně nízká cena. Co si vybrat – trojdílné, dvoudílné nebo jednodílné kalendáře?

Jaký x-dílný kalendář si vybrat?

  • Trojdílné kalendáře kombinují elegantní vzhled s pohodlným označením data. Lze si vybrat kalendář s kašírovaným (tedy vypouklým) záhlavím, také s texturou plátna – což po potisku dává poměrně působivý efekt. Trojdílný kalendář obsahuje jednu grafiku po celý rok, vyměnitelné jsou pouze kalendária. Díky oknu pro výběr data – budete vždy v obraze a velký prostor v samostatných kalendáriích usnadňuje pohodlné zaznamenávání nejdůležitějších dat a událostí. Trojdílné kalendáře se objevují jak ve verzi se třemi samostatnými kalendárií, tak v ekonomické variantě – s jedním listem, který obsahuje 3 měsíce. Výhodou trojdílných kalendářů je, že vidíme předchozí, současný a budoucí měsíc – což usnadňuje plánování úkolů a času.
  • Dvojdílné kalendáře obsahují 2 soubory listů s kalendárií, nalepené na lepence s naším potiskem. Na první straně je kalendárium aktuálního měsíce. Níže jsou kalendária s miniaturou minulého a příštího měsíce. Jedná se o levnější a o něco méně přehlednou verzi trojdílného kalendáře. Jeho výhodou je, kromě ceny, také to, že zabírá málo místa, díky čemuž je vhodný i pro malé interiéry.
  • Jednodílné kalendáře se skládají z pevné lepenky (také s texturou plátna) – ploché nebo kašírované, na které je nalepeno jedno 12stránkové kalendárium. Každý list obsahuje velký obrázek aktuálního měsíce a menší náhled na předchozí a následující. Obvykle obsahuje okno ukazující aktuální datum. Výhodou jednodílného kalendáře je jeho jednoduchý, minimalistický vzhled a skutečnost, že nezabírá mnoho místa – lze ho zavěsit nad stůl – v malé kanceláři nebo doma. A co je nejdůležitější – příznivá cena, díky které si můžete objednat poměrně značný náklad.

Každý z těchto kalendářů je tak praktický, že bude jistě užitečný v každé kanceláři. Výběrem ke kalendářům odpovídajících obálek s potiskem vytvoříte elegantní balíček a novoroční dárek pro zaměstnance, spolupracovníky, dodavatele a zákazníky.

 

Napsat komentář