Jaký nástěnný kalendář vybrat?

Může se zdát, že výběr kalendáře je snadný úkol. To se však může ukázat jako klíčové rozhodnutí v procesu organizování našeho profesionálního a soukromého času. Proto bychom měli pečlivě promyslet, co je pro nás důležité, jaké jsou naše priority v plánování a především, co se nám osobně líbí nejvíce.

Máme několik typů nástěnných kalendářů k výběru:

  • Jednodílný kalendář – je charakterizován pouze jedním viditelným měsícem na desce. To nám dává možnost přizpůsobit zbytek místa. Můžeme si koupit hotové kalendáře se zajímavou grafikou, ale také ji navrhnout sami. V základní části můžeme umístit vaše firemní logo nebo reklamní slogan, ale také fotografie našich blízkých, zajímavou grafiku nebo fotografii ze zajímavého místa, kde jsme byli na poslední době dovolené 
  • Trojdílný kalendář je jedním z nejoblíbenějších kalendářů vybraných podnikateli a zaměstnanci. Díky své velikosti poskytuje viditelné tři měsíce, což je skvělé pro plánování následných událostí. Současně zbytek prostoru bude fungovat skvěle jako reklama společnosti nebo konkrétního produktu. Kalendáře tohoto typu jsou často udělovány jako dárky ve formě propagačních gadgetů.

Nástěnný kalendář

  • Plakátový kalendář – je levnější ve výrobě. Díky možnosti úplného přizpůsobení bude fungovat jako další dekorace v místnosti nebo kanceláři. Tento kalendář má celoroční kalendárium, nicméně na něm není prostor pro poznámky.
  • Kalendář s mazáním na sucho – tento typ kalendáře lze zakoupit v měsíční nebo roční verzi. Je skvělý pro lidi, kteří plánují mnoho profesionálních a soukromých akcí. S velkým množstvím místa pro psaní poznámek se stane nepostradatelným při sestavování plánu pro následující dny a týdny. Možnost vymazat záznamy umožní tomuto typu kalendáře sloužit nejen po mnoho měsíců, ale i mnoho let.

Co musíme vzít v úvahu při výběru nejlepšího kalendáře:

  • Velikost-musíme se rozhodnout s vědomím o možnostech, které nám dává místo, kde visí kalendář. S větším prostorem si můžeme vybrat trojdílný nebo plakátový kalendář.
  • Poznámky-pokud nám záleží na místě pro uložení důležitých informací nebo dat, měli bychom se rozhodnout pro jednodílný nebo s mazáním na sucho.
  • Plánování-lidé, kteří často plánují aktivity na déle než měsíč dopředu, by si měli vybrat třídílný kalendář.

Jak můžete vidět, výběr není snadný, zejména proto, že nástěnné kalendáře poskytují mnoho možností. Hlavní věc je, aby naše volba padla na nejpraktičtější variantu, která odpovídá našim potřebám, ale zároveň dokonale ladí se zbytkem okolí.  

 

Napsat komentář